Herní konzole Wii

Vše co víme a nevíme o této skvělé a hlavně nejprodávanější konzoli na světě.

Homepage

“Naše další konzole má malé rozměry, ale velké myšlenky. Chceme oslovit nejširší veřejnost od příležitostných hráčů až po nejzatvrzelejší ostřílené harcovníky, pro něž bude soupeření s početnými armádami lidských protivníků přes bezdrátový multiplayer nikdy nekončící výzvou.“ míní Reggie Fils-Aime, výkonný viceprezident prodeje a marketingu společnosti Nintendo of America.
Idea herního systému nové generace pokrývá nejširší možné spektrum lidí. Nintendo Wii se bude skvěle vyjímat všude kam ho postavíte. Kromě nejčerstvějších herních novinek přinese i množství osvědčených herních klasik. Díky bezdrátovému systému Wi-Fi spojuje komunitu hráčů po celém světe a rozprostírá před nimi do této chvíle netušené možnosti. Zpřístupňuje báječný svět videoher doslova každému. Tituly pro nový systém osloví i ty, kteří se doposud označení „hráči počítačových her“ tvrdošíjně bránili. Dospívající mládež, děti, muži i ženy – ti všichni bez rozdílu si mohou vychutnat fascinující hry, slavné herní postavy i legendární časem prověřené tituly patřící k opravdové klasice. Ano, takovou nabídku může uspokojit pouze jediná společnost: Nintendo.
 
Zpětná kompatibilita
Na nové konzoli bude možné hrát všechny tituly určené pro Nintendo GameCube. A to není ani zdaleka vše…
Tajná zbraň
S Nintendem Wii získáte neomezený přístup do bohatého dvacetiletého archivu titulů pro Nintendo® 64, Super Nintendo Entertainment System® (SNES) i legendární Nintendo Entertainment System® (NES).
Snadné rozšiřování
Díky slotu pro SD (Secure Digital) karty mohou hráči snadno zvýšit kapacitu vnitřní flash paměti.
Dva různé formáty disků, jeden slot
Na rozdíl od obvyklé výsuvné mechaniky typu „tray“ si nový unikátní mechanismus poradí jak s novými optickými disky o průměru 12cm, tak i s médii určenými pro Nintendo GameCube.
Specifikace
Výbava Wii bude obsahovat modul vnitřní paměti typu „flash“ s kapacitou 512 MB, bezdrátové ovladače, dvojici USB 2.0 portů a zabudovaný Wi-Fi adaptér. Hráči po celém světe tak získají možnost poměřit svůj hráčský um a talent se svým jakkoliv vzdáleným okolím! Srdce nového systému z dílen IBM nese krycí jméno „Broadway“, grafický čip pochází od kanadské společnosti ATI a vžilo se pro něj označení „Hollywood“. S tímto početním a výkonným arzenálem se můžeme těšit hráčské zážitky, které doposud figurovaly pouze říši snů!
Celebrity
Nový herní systém se může spolehnout na slavná jména a osvědčené herní série: Vždyť kdo by neznal hvězdy herního nebe jako Maria, Zeldu, Donkey Konga a další? Tituly jako Super Smash Bros. anebo Metroid se také nesmazatelně zapsaly do zlatého fondu herní historie!
Bezdrátová svoboda
Počet „startovacích“ titulů s podporou Wi-Fi, které budou k dispozici současně s konzolí je rozhodně potěšitelný! Díky službě Nintendo® Wi-Fi Connection se budou moci hráči po celém světě ponořit do půvabu on-line hraní!
Svobodomyslný přístup
Propozice nové konzole počítají nejen s „tříáčkovými“ tituly té nejvyšší kvality od renomovaných herních vydavatelů, ale otevírají vrátka i nezávislým vývojářům indie her.